12 Кві

Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі. Саме тому у провідному вузі Хмельниччини – КОЛЕДЖІ ЕКОНОМІКИ, ПРАВА ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (ПОДАТКОВИЙ КОЛЕДЖ) Кам’янець-Подільського податкового інституту з 8 по 12 квітня пройшов профорієнтаційний комплекс заходів «ТИЖДЕНЬ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ», щоб допомогти школярам прийняти правильне рішення.
Завдяки співпраці з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості студенти отримали можливість застосовувати свої знання безпосередньо на практиці, провівши судове засідання, на яке і були запрошені учні Кам’янець-Подільського ліцею № 18, учні інших шкіл міста та району.
У ході «засідання», яке підготувала викладач юридичних дисциплін Мантуляк Тетяна Іванівна разом зі студентами-правознавцями ІV-ІІІ курсів, розглядалася кримінальна справа за фактами вчинення хуліганських дій. Все було по-справжньому: судді, адвокати, потерпілий, обвинувачені та свідки. Захід пройшов на високому професійному рівні, студенти вміло ввійшли у запропоновані їм ролі.
Сьогодні школярі реально могли побачити, що таке суд, як потрібно себе поводити, які доводи слід викладати, тобто приміряти на себе роботу в якості будь-якого з учасників процесу – судді, прокурора, адвоката, і тоді визначатися з вибором спеціальності.
Такі заходи дуже потрібні і важливі, оскільки дають можливість школярам долучитися до практичної діяльності, «приміряти» на себе можливо і майбутню спеціальність.
Без п’яти хвилин учні-випускники мають вже обрати напрямок діяльності, тому такі заходи можуть допомогти прискорити вибір тієї чи іншої професії, якою вони хочуть займатися в майбутньому.
Висловлюємо слова подяки Кам’янець-Подільському міському центру зайнятості за допомогу в організації зустрічі зі школярами під час проведення «Тижня спеціальностей», адміністрації Кам’янець-Подільського ліцею № 18, які відгукнулися на запрошення і запропонували учнями відвідали наш захід.